مقام معظم رهبری در چندین دیدار خودشان گفتند که حقوق های نجومی هجوم به ارزش هاست و باید با آن برخورد کرد . طبق نظریات ارزشمند اسلامی اینگونه مسائل توجیه پذیر نیست و با قوانین عدالت طلبانه اسلامی سازگار نیست . اصولا این اقدامات خلاف ارزش دو اشکال دارد 1- بد بودن مسئله در هر نوع نگاه و دیدگاه و دین و شریعت 2- انجام شدن در نظام اسلامی و بدبین کردن به اسلام . این افراد دو برابر عذاب خواهند شد یکی به خاطر گناه و مسئله و دیگری به خاطر بدبین کردن به اسلام و مسلمین . البته که این افراد اقلیت هستند و اکثر مسئولین نظام حقوق معقولی دارند . ولی در نظامی که ادعای پیروی از علی ابی طالب را دارد حتی یک نفر هم زیاد است . مردم خواستار رسیدگی سریع و قاطع به قضیه هستند . چطور میشود فردی 200 میلیون حقوق بگیرد  و برخی مردم منتظر واریز یارانه و گرفتن آن باشند . خداوند در آیه ای میفرماید :«اعدلوا! هو أقرب للتقوی؛ عدالت را اجرا کنید، که نزدیکترین راه دست یافتن به تقوی، اجرای عدالت است» (مائده/ 8).

البته که مسئله باید از نگاه سلیم و بدون هوای نفس و بدون نظر سیاسی دیده شود . چون درگیری های سیاسی برای هوای نفس است و در برخی مواقع کم عدالت و حق و تقوی در آن قربانی است . مسئله دیگر آن است که در اینگونه مسائل نظام مظلوم میشود چون هر شخصی که از بیت المال دزدی میکند بعد از مدتی یا خودش میرود یا دگری جای اورا میگیرد و آنچه باقی میماند دزدی و حرام خوری این افراد خبیث در کارنامه نظام نوشته میشود . مردم از  قوه قظاییه درخواست دارند اگر دولت به این قضیه به طور کامل توجه نکرد سریعا وارد شده و مسئله را پیگیری کنند . 
نظر دیگر آن است که چرا برخی مسئولین (هر چند اندک) حرام خور شده اند و به راحتی مال حرام میگرند و از یاد آخرت  دور شده اند توصیه ما توجه به حدیث پایین است  :

امام هادی : اِنَّ الحَرامَ لا یَنمى وَ اِن نَمى لا یُبارَكُ لَهُ فیهِ وَ ما اَنفَقَهُ لَم یُؤجَر عَلَیهِ وَ ما خَلَّـفَهُ كانَ زادَهُ اِلَى النّارِ؛

 به راستى كه حرام، افزایش نمى ‏یابد و اگر افزایش یابد، بركتى ندارد و اگر انفاق شود، پاداشى ندارد و اگر بماند، توشه ‏اى به سوى آتش خواهد بود.

كافى(ط-الاسلامیه) ج 5، ص 125، ح 7

بدانند حرام نه به دنیای آنان سود دارد و نه به آخرت آنان . حرام آنان را در دنیا و آخرت خواهند سوزاند . بدنام کردن نظام و اسلام گناه بزرگتری است که باید منتظر عواقبش باشند . 

برچسب ها :
عدالت ,  فیش نجومی ,  دولت ,  نظام اسلامی ,  حرام ,